Laboratorium palności 4Drive & Aviation zlokalizowane w Łodzi oferuje przeprowadzenie testów palności potrzebnych do certyfikacji materiałów wnętrz statków powietrznych, kursy oraz usługi doradcze w zakresie certyfikacji wnętrz, doboru materiałów i przeprowadzania testów wymaganych w branży lotniczej.
Z latami doświadczenia w produkcji materiałów wnętrz lotniczych, renowacji statków powietrznych oraz przeprowadzania testów certyfikacji, 4Drive & Aviation nie tylko oferuje usługi na najwyższym poziomie jakości o krótkim okresie realizacji ale także dba o kompletne wsparcie dla swoich klientów przed i po wykonaniu zlecenia. Wszystko dla bezpieczniejszego lotnictwa.

Zakres wykonywanych testów palności: 

 • Pionowy test palności 60 sekund według JAR/CS/FAR 25.853, Appendix F, Part I (a)(1)(i)
 • Pionowy test palności 12 sekund według JAR/CS/FAR 25.853, Appendix F, Part I (a)(1)(ii)
 • Poziomy test palności 15 sekund, 2.5”/min według JAR/CS/FAR 25.853 (a) App. F Part I (a)(1)(iv)
 • Poziomy test palności 15 sekund, 4.0”/min według JAR/CS/FAR 25.853 (a) App. F Part I (a)(1)(iv)
 • Test palności pod kątem 45 stopni według JAR/CS/FAR 25.853 (d) App. F Part I (b)(vi)
 • Test palności pod kątem 60 stopni według JAR/CS/FAR 25.853 (a) App. F Part I (b)(vii)
 • Poziomy test palności kocy czterowarstwowych (brak regulacji prawnych)
 • Test palności zbiorników na odpady według FAR/CS 25.853(h) oraz AC 25-17A


Inne usługi:

 • Kursy i treningi w zakresie certyfikacji i ustawodawstwa wnętrz statków powietrznych oraz wymaganych testów.
 • Doradztwo w procesach certyfikacji, doboru materiałów oraz dopasowywania procedur lotniczych do wymogów klienta oraz projektu.

Testy oferowane przez placówkę badawczą 4Drive & Aviation wymagane są przez światowe agencje bezpieczeństwa lotniczego EASA oraz FAA do oficjalnej certyfikacji materiałów które już są bądź zostaną użyte we wnętrzach statków powietrznych. Taka usługa daje możliwość naszym klientom zaoszczędzenia pieniędzy poprzez możliwość naprawy i recertyfikacji materiałów wnętrza danego statku powietrznego zamiast zakupu nowych komponentów za dużo wyższą cenę i z długim okresem realizacji. Dodatkowo ułatwia ona też wkroczenie do branży lotniczej produktom oraz materiałom które jeszcze nie zostały dopuszczone do użytku we wnętrzach statków powietrznych.

Wszystkie testy wykonywane są według aktualnych norm ustawodawstwa lotniczego opisanego w dokumentach CS, FAR oraz JAR 25.853 które pozostają pod nadzorem światowych agencji bezpieczeństwa lotniczego. Po wcześniejszej aklimatyzacji próbek oferowane testy palności wykonywane są w zamkniętych i specjalnie do tego zaprojektowanych komorach badawczych które spełniać muszą wymogi nałożone przez FAA w dokumencie DOT/FAA/AR-00/12.

Zespół 4Drive & Aviation pozostaje także w ciągłym kontakcie z FAA oraz EASA by testy wykonywane były według ostatnich wytycznych oraz aby problemy i wątpliwości naszych klientów rozwiązywane były z użyciem całej dostępnej wiedzy.

W razie pytań, prosimy o kontakt:

93-465 Łódź, ul. Dubois 119a

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. +48 696 544 462

Zatwierdzenie dla 4Drive & Aviation jako autoryzowanego dostawcy (ASL) dla organizacji projektującej DOA PART 21J:

 

System jakości:
 • AS/EN9100 (w trakcie)

flammability-testing-aviation-JAR-FAA-laboratorum-palnosci-3
flammability-testing-aviation-JAR-FAA-laboratorum-palnosci-2
flammability-testing-aviation-JAR-FAA-laboratorum-palnosci-1
 

 

Ta strona może zbierać informacje w postaci plików cookies firm trzecich. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w Twojej przeglądarce.